Kajastused

Antsla ja Kuldre õpilased osalesid uurimislabori töös

Kuldre Kooli Koolielu (blogi), Marietta Lõo, 04.11.19. 17. oktoobril avanes Antsla gümnaasiumi ja Kuldre kooli õpilastel võimalus osaleda Tartu Ülikooli teaduskooli uurimislabori töös teemal "Pärmilabor".
Loe edasi

Pärmilabor

Antsla Gümnaasiumi Koolielu (blogi), Marietta Lõo, 22.10.19. 17. oktoobril avanes Antsla gümnaasiumi ja Kuldre kooli õpilastel võimalus osaleda Tartu Teaduskooli Uurimislabori töös teemal "Pärmilabor". 24 õpilast kehastusid teadlasteks, kes aitasid restoraniomanikul Leemet Kulbil uurida, kui palju eraldub suhkrust toituvate pärmseente elutegevuse käigus gaasi.
Loe edasi

Kuldre Kool Jõululaboris.

Kuldre Kooli Koolielu (blogi), Marietta Lõo, 18.12.18. 20. detsembril avanes Antsla Gümnaasiumi ja Kuldre Kooli õpilastel võimalus osaleda uurimislabori "Jõululabori" töös. Sellise õppevormi eesmärgiks oli äratada õpilastes huvi loodusainete ja teaduse vastu ning motiveerida huvilisi rohkem tegelema loodusainetega.
Loe edasi

Uurimislabor „Jõululabor“.

Antsla Gümnaasiumi Koolielu (blogi), Marietta Lõo, 22.12.18. 20. detsembril avanes Antsla Gümnaasiumi ja Kuldre Kooli õpilastel võimalus osaleda uurimislabori "Jõululabori" töös. Sellise õppevormi eesmärgiks oli äratada õpilastes huvi loodusainete ja -teaduse vastu ning motiveerida huvilisi rohkem tegelema loodusainetega.
Loe edasi

Tõrva Gümnaasium Tartus Chemicumi Jõululaboris

Tõrva Gümnaasium, Roosi Rahnu, 10.12.18. Kolmapäeval, 5. detsembril käis meie kooli 8. ja 9. klass Tartus Chemicumi jõululaboris. Kohale jõudes panime selga valged kitlid, jagunesime paaridesse ning istusime lettide taha, et saaks tööga alustada.
Loe edasi

Järva-Jaani Gümnaasium ja Peetri Kool Uurimislabori programmis „Varandus akvaariumis“

Peetri Kool, 14.11.2018. Esmaspäeval külastasid Järva-Jaani Gümnaasiumi ja Peetri Kooli 8. klassid TÜ Teaduskooli uurimislaborit. Uurimislabori kordinaator Karin Hellat palus edasi öelda: “Meie juhendajate tiim palus mul edastada suured kiitused tublidele katsetajatele, kes päras koolipäeva, bussisõitu ja keerukat katsetamist olid innukalt asja kallal ja töötasid usinasti võiduka lõpuni!
Loe edasi

Loodusmooduli õpilased käisid uurimislaboris.

Otepää Gümnaasium, Mariana Naaber, 25.10.2018. 10. oktoobril käisid 10. ja 11. klassi loodusmooduli õpilased Chemicumi uurimislaboris. Teemaks oli mahetootmisel põhineva perefarmi loomine, kus taheti kasvatada kartulit ja spinatit. Kartul on tärkliserohke köögivili, mis sisaldab palju vett, vitamiinidest C- ja B6-vitamiini ning mineraalainetest magneesiumit ja kaaliumit.
Loe edasi

Uurimislabor ootab põhikooliklasse Chemicumi katsetama

Õpetajate Leht, Jaanus Uibu, 19.10.2018. Tartu ülikooli teaduskooli uurimislabor kutsub põhikooli loodusainete õpetajaid registreerima oma 7.–9. klasse osalema novembris ja detsembris põnevates ja arendavates eksperimendiprogrammides „Varandus akvaariumis“ ning „Jõululabor“.
Loe edasi

Kui palju sisaldab kartul C-vitamiini? Otepää Gümnaasiumi gümnasistid Kartulilaboris.

Otepää Gümnaasium, Maria Naaber, 16.10.2018. 10. oktoobril käisid loodusmooduli õpilased Chemicumi uurimislaboris. Esmalt tutvusid õpilased labori legendiga, milles oli kirjas, et ettevõtlikud noored soovisid rajada mahetootmisel põhinevat perefarmi, kus kasvatada kartulit ja spinatit ning valmistada nendest tervislikke mahetooteid. Eduka ettevõtte rajamiseks tuli alustada teaduslike uuringutega ja arendada välja vajalikud tootmistehnoloogiad.
Loe edasi

Kolme kooli ühisprojekt „Avasta ja imesta“. Tallinna Järveotsa Gümnaasium Keskkonnalaboris

Tallinna Järveotsa Gümnaasium, 06.2018. Kõik algas sellest, et Ants leidis maja koristamisel riidest rulli, mille sees olid vanad pärgamenditükid… Nüüd pidid kolme Tallinna kooli − Järveotsa Gümnaasiumi, Mustamäe Reaalgümnaasiumi ja Haabersti Vene Gümnaasiumi − 7. klasside õpilased uurima, mis oli paberile kirjutatud. Kuna seal oli kirjas aarde asukoht, siis pidid õpilased aarde üles leidma ja seda põhjalikult uurima.
Loe edasi

Haabersti Vene Gümnaasium Keskkonnalaboris

Haabersti Vene Gümnaasium, Avasta ja Imesta, 06.2018. Õppeaastal 2017-2018 toimus kolme kooli vaheline koostööprojekt "Avasta ja imesta", millst võtsid osa Haabersti Vene Gümnaasium, Tallinna Järveotsa Gümnaasium, ja Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasium. Projekti tegevus oli õpilaste jaoks korraldatud ühe ägeda seiklusmänguna. Õpilastele pakutud stsenaariumis oli kirjas, et varandus peideti kirstu. Projekti käigus pidi õpilased salakirja lahendama, kirstu üles leidma, selle sisu uurima ning tegema järeldusi ja võtma vastu otsuseid.
Loe edasi

Tabivere Põhikool Uurimislabori programmis „Varandus akvaariumis“

Tabivere Põhikool Erasmus+ Projekt, 21.02.2018. Bioloogiat, füüsikat, keemiat ja natuke kunsti ja seda kõike põnevusfilmilikult haaravas ja lõbusas kastmes! On see võimalik? On küll – riiklikult tunnustatud teaduse populariseerija Tartu Ülikooli Teaduskool pakkus oma uurimislaboris just kõike seda. „Varandus akvaariumis“ – kes kolmest vennast-vargapoisist varastas professori kuldmündid akvaariumist? Oli see Karl, Siim või Paul?
Loe edasi

Teaduskooli uurimislabori külastus.

Kuusalu Keskkool, Eve Sarap, 15.01.2018. Reedel, 17. novembril oli meie kooli üheksandatel klassidel võimalus külastada Ahhaa teaduskeskust ja TÜ Teaduskooli Uurimislaborit, mis asub Tartu Ülikooli Chemicumis. Õppepäeva teemaks oli „Keskkonnalabor“. Nagu tõelises laboris tuli selga panna valged kitlid ja end arvutis laborikohale registreerida. Peale probleemi püstitamist asuti kohe tegema katseid ja protokolli täitma, kõik see toimus juhendajatest magistrantide- doktorantide sõbralikult abistava juhendamise all.
Loe edasi

Uurimislabor

Põlva Kooli ajaleht "Lend", 6/2018. LK 11LEND nr 616. novembril oli Jõgeva Põhi-koolil võimalus osaleda Tartu Ülikooli Teaduskooli programm-is UURIMISLABOR.
Loe edasi

Kaheksas b klass pani ülikooli keemialabori särama

Tartu Karlova Kool Neljapäeval, 12. jaanuaril käisid 8.b klassi õpilased koos bioloogiaõpetaja Külli Malevaga Tartu ülikooli Chemicumis, kus viidi läbi mitmeid laboreid ja katseid nii keemia kui füüsika vallas.
Loe edasi

7.a klass jõululaboris

Põlva Kool 7.a klassi väljasõit Tartu Ülikooli Chemicumi algas 17. jaanuaril kell 8.00 Edu parklast. Kohale jõudes tuli meil natuke oodata, kuni meid vastu võeti. Jõudes labori ukse taha jagati meile kitlid ja seletati põhilised ohutusnõuded. Seejärel lubati meil tegutseda.
Loe edasi

EUSO tõi õpilastele uurimislabori

Õpetajate Leht EUSO ajel algatas Eesti loodusteaduste olümpiaadi (ELO) žürii 2016. a sügisel meie oma õpilastele mõeldud projekti „Uurimislabor”. Tundus ebaõiglane ja väheefektiivne, et ELO lõppvoorude ja EUSO tarvis välja töötatud suurepäraseid eksperimentaalseid ülesandeid saavad katsetada ainult vähesed olümpiaadidele jõudvad õpilased. „Uurimislaboris” seevastu saavad terve klassiga eksperimenteerida tavakoolide tavalised õpilased.
Loe edasi

Uurimislabor "Varandus Akvaariumis"

Räpina Ühisgümnaasium 17. oktoobril osalesid Räpina Ühisgümnaasiumi 7.–9. klassi õpilased Tartu Ülikooli Teaduskooli poolt organiseeritud eksperimentaalsel kursusel „Varandus akvaariumis“. Kursus toimus Tartu Ülikooli Chemicumis.
Loe edasi

Uurimislabor

Viimsi Keskkool 7. klasside loodushuvilised õpilased käisid 18. novembril Tartu Ülikooli teaduskooli korraldatud uurimislaboris. Õpilased kehastusid detektiivideks, kes kasutasid laboratoorseid meetodeid kurjategija väljaselgitamiseks.
Loe edasi

Tartus Uurimislaboris

Lihula Gümnaasium 19.oktoobril sõitis 9.klass ja pool 8.klassi Tartusse õppima. Nimelt korraldas Eesti Teadusagentuur konkursi leidmaks 8 kooli, kes on huvitatud Tartus ülikooli keemiahoones osalema pilootprojektis Uurimislabor. Meie õnneks ja kiire reageerimise tõttu osutusime väljavalituteks.
Loe edasi

Uurimislabor

Antsla Gümnaasium (loodusainete õpetajate blogi) 8. kassid õpilased projekti "Uurimislabori" raames Tartus Meie kooli õpilastel avanes suurepärane võimalus saada osa õppepäevast laboris. Kogu päev hõlmas erinevaid õppeained keemia. füüsika, bioloogia, matemaatika ja eesti keel. Kogu ettevõtmine oli põnev ja teistmoodi. Jääme ootama järgmist korda!
Loe edasi

Ultralahe õppepäev Chemicumis

Otepää Gümnaasium Meie kooli õpilastele meeldib uurida ja katsetada. UURIMISLABOR on projekt, mis loob katsetamishuvilistele õpilastele võimaluse läbi viia integreeritud eksperimente bioloogiast, keemiast ja füüsikast.
Loe edasi

Uurimislabor TÜ Chemicumis

Alatskivi Keskkool Tartu Ülikooli Teaduskool korraldab 7.-8. klassi õpilastele õppeprogrammi UURIMISLABOR teemal „Jõululabor” TÜ Chemicumis. 14. detsembril oli ka meie kooli õpilastel suurepärane võimalus selles osaleda. Eelregistreerimisel täitusid kohad kiiresti.
Loe edasi

8.klass jõululaboris

Ilmatsalu Kool 16.detsembril käis 8.klass Chemicumi jõululaboris. Panime selga valged kitlid ja jagunesime kahekaupa rühmadesse. Laboris hakkasime tegema säraküünlaid. Alustuseks valmistasime võistluse jaoks säraküünla ja hiljem veel kaks säraküünalt koju kaasavõtmiseks. Järgmiseks ülesandeks oli päkapiku nuputusülesanne, pidime arvutama erinevate ainete tihedused ja välja mõtlema, millise vedeliku sees läbipaistev jõuluehe nähtamatuks muutub.
Loe edasi

Uurimislabori külastus

Meie Vald: Vastse-Kuuste valla infoleht (Vastse-Kuuste Kool) 15. novembril osales kaheksateist 6.-9. klasside õpilast Tartu Ülikooli Teaduskooli eksperimentaalsel pilootkursusel Uurimislabor. Õpilastele oli ette valmistatud legend vargusest. Ekspertideks kehastudes pidid nad kindlaks tegema süüdlase. Õpilastel tuli võrrelda kuriteopaigalt leitud asitõendeid kahtlustatavatelt võetud tõendusmaterjaliga.
Loe edasi